Ferie w Łaskarzewie – Co ciekawego czeka na dzieci?

Trwają ferie zimowe – dla najmłodszych czas odpoczynku i zabaw. Jest to również moment, w którym dzieci i młodzież mogą więcej uwagi poświęcić swoim pasjom. Ofertę zajęć dla dzieci wystosował Dom Pracy Twórczej „Bajka” , a także ŁKS Promnik. W jaki sposób dzieci mogą spędzić czas w ferie?

Twórcze zajęcia w „Bajce”

Zgodnie ze swoimi zadaniami, lokalny Dom Pracy Twórczej proponuje w ferie różnorodne zajęcia warsztatowe:

  • Warsztaty muzyczne
  • Warsztaty plastyczne
  • Warsztaty ceramiczne
  • Rękodzieło ludowe
  • Szachy

Liczba uczestników w sali „Bajki” jest ograniczona ze względu na obowiązujące ograniczenia epidemiczne. Zapisów można dokonywać pod nr tel: 25 68 45 102. Instytucja czynna jest w ferie od godziny 11.

Jeden z efektów zajęć ceramicznych w DPT „Bajka”

Przedstawienie w sali OSP

Pierwsze z dwóch feryjnych przestawień odbyło się 1 lutego. We wtorek – 8. lutego o godzinie 13:00 – odbędzie się druga odsłona spektaklu dla dzieci pt. „Lodowa Kraina”. Formalnie tutaj także liczba uczestników została ograniczona, jednak duża sala OSP Łaskarzew pozwala na uczestnictwo nieco większej ilości widzów. Przedstawienie dedykowane jest dzieciom do 4 klasy szkoły podstawowej. Aby uczestniczyć w spotkaniu należy podać imię, nazwisko oraz nr telefonu. W przedstawieniu nie mogą uczestniczyć osoby objęte kwarantanną oraz nadzorem epidemicznym.

Półkolonie w „Promniku”

Klub sportowy „Promnik” zaproponował dzieciom półkolonie. W ramach tej oferty na uczestników czekają bardzo ciekawe zajęcia:

  • Treningi piłkarskie
  • Zajęcia edukacyjne
  • Turnieje z nagrodami
  • kino

Klub sportowy zapewnia wspólny obiad oraz ubezpieczenie NNW uczestników. Zajęcia odbywają się na obiektach miasta i gminy Łaskarzew.

Jak zgłosić się na półkolonie?

Pierwszy tydzień ferii dedykowany jest dla dzieci w wieku 4 – 9 lat. Natomiast w drugim tygodniu z oferty będą mogły skorzystać dzieci w wieku 10 – 14 lat. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkie chętne dzieci. Informacje udzielane są pod nr tel. 518 827 929.


Co będzie się działo po feriach?

Propozycja zajęć czeka na uczestników nie tylko w ferie. W semestrze letnim „Bajka” nadal prowadzić będzie zajęcia i organizować przedstawienia teatralne.
Według informacji zawartej w mediach społecznościowych ŁKS Promnik, klub cały rok prowadzi nabór do sekcji piłki nożnej. Zgłaszać się mogą chłopcy i dziewczyny w wieku 4-15 lat.