Majówka w Łaskarzewie. Co czeka na mieszkańców w długi weekend?

Tradycyjnie już weekend majowy obfituje w różne wydarzenia. W tym roku odbędzie się wiele imprez patriotycznych, kulturalnych, jak również sportowych i rozrywkowych. Oprócz wydarzeń znanych od lat, będą także nowości. Przygotowaliśmy zestawienie tegorocznych wydarzeń.

30 kwietnia – wizyta cyrku

Dzień przed majówką Łaskarzew odwiedzi Cyrk Juremix. Uczestnicy programu „Mam Talent”. Wraz z popularną tiktokerką Domidt, cyrk wystąpi w sobotę o 15. Bilety będą do nabycia godzinę przed pokazem.

Majówka dla każdego. Wędkarstwo, historia, uroczystości i piknik

W dniach 1–3 maja odbędzie się kilka różnorodnych inicjatyw :

Zawody wędkarskie

W Święto Pracy wędkarze organizują zawody o Puchar Burmistrza miasta. To tradycyjne wydarzenie co roku przyciąga licznych amatorów wędkarstwa.

Spacer historyczny

W Święto Flagi DPT „Bajka” oraz działacze grupy „Łaskarzew na starej fotografii”, zapraszają na spacer historyczny pod hasłem Znam moje miasto i jego dzieje. Na spacerze można będzie poznać dzieje pradawnej osady nad Promnikiem. Przewodnikami będą Karolina Jamnicka–Kondej oraz Sebastian Paśnicki.

Uroczystości 3 maja

Obchody uroczystości 3 Maja rozpoczną się od Mszy Świętej o godz. 10:30. Następnie nastąpi przemarsz uczestników pod pomnik odzyskania niepodległości, gdzie odbędzie się złożenie kwiatów oraz program artystyczny. Tego dnia odbędą się trzy imprezy towarzyszące:

  • Bieg 3. majowy organizowany przez Stowarzyszenie CIA.
  • Turniej tenisa stołowego.
  • Piknik w Stodole organizowany przez Serbianki.

Podsumowanie

Dzięki różnorodności inicjatyw majówka w Łaskarzewie zapowiada się bardzo obficie. Oprócz oficjalnych obchodów, będą miały miejsce liczne imprezy towarzyszące organizowane przez instytucje, stowarzyszenia i miłośników Łaskarzewa.