Sprzątanie zbiorników wodnych. Wędkarze zapraszają do udziału w akcji

Rzeka Promnik Łaskarzew - Zimą

Bezśnieżne zimowe dni przy braku roślinności, odsłoniły niezbyt przyjemne widoki wokół rzeki i obu stawów. Dlatego wędkarze z grupy „Łaskarzewski Spining” oraz z Polskiego Związku Wędkarskiego, zorganizowali sprzątanie akwenów wodnych znajdujących się na terenie miasta. Do akcji zostali zaproszeni wszyscy chętni.

Skąd przyszedł pomysł?

W mediach społecznościowych grupy „Łaskarzewski Spining” ósmego lutego pojawiła się informacja o planowanej akcji sprzątania zbiorników wodnych. Inicjatorami akcji są wędkarze z koła nr 17 Polskiego Związku Wędkarskiego oraz z działającej w jej ramach grupy „Łaskarzewski Spining”. Przedstawiciel organizatorów – p. Michał Połeć – zauważa: Jesteśmy Polskim Związkiem Wędkarskim.To jedno z naszych zadań, by dbać o czystość wokół zbiorników.

Grupa „Łaskarzewski Spining” skupia wędkarzy z koła nr 17, którzy praktykują połów ryb metodą spiningową. Obecnie jest to jedna z najprężniej działających tego typu grup w okręgu siedleckim.

Jak zorganizowana jest akcja?

Zbiórka uczestników odbędzie się w niedzielę, 13. lutego o godzinie 9 w parku Małpi Gaj. Organizatorzy proszą aby w miarę możliwości wziąć ze sobą worki na śmieci. Warunkiem wzięcia udziału w akcji jest dobry nastrój – z przymrużeniem oka dodają pomysłodawcy.

Do akcji dołączają się kolejne formalne i nieformalne grupy działające w Łaskarzewie. Jest to kolejne już wydarzenie, w którym mieszkańcy mogą zadać o czystość swojego miasta i jego okolic.